Kharza

Iš Abd al-Hazir užrašų
Įrašas Nr. 009

Ilgai buvo manoma, kad khazra (dar žinomi kaip “goatmen 1“) yra mūsų pasaulio gyventojai, artimi lacuni “panther-men 2” dykumų ir kalnų regionų gentims, bet aš neseniai radau įrodymų, kurie tai visiškai paneigia. Khazra istorija yra kur kas sudėtingesnė ir trikdanti, negu buvo įsivaizduojama prieš tai.

Pagal senovinius išraižymus, kuriuos man pavyko išversti, khazra iš pradžių buvo žmonės, dalis umbaru rasės, aptinkamos tankiose Torajan džiunglėse, pietiniame Teganze kontinento. Kažkuriuo metu, tolimoje praeityje, penki klanai, kurie vėliau buvo žinomi, kaip khazra, migravo į aukštesnias platumas ir pradėjo vystytis kitap negu jų klano nariai, kurie pasiliko. Jie gyveno taikoje ir pradėjo virsti iš medžiotojų-rinkėjų į žemdirbių visuomenę. Ši padėtis labai staigiai pasikeitė, kai khazra susidūrė su Vizjerei prieš apytiksliai 2000 metų (jeigu teisingai išverčiau 3).
Tai vyko pačiame Magų Klanų Karų įkarštyje. Netgi galingasis Vizjerei magų klanas pradėjo rodyti stresavimo ženklus, atsiradusius dėl užsitęsusios kovos. Viena Vizjerei frakcija nusprendė įkurti armiją, naudojančią demonų apsėstas aukas, o umbaru klanai tam puikiai tiko. Nėra žinoma, kaip klanai iš viso sukontaktavo su Vizjerei, tačiau dešimtmečio bėgyje kai kurie iš khazra ateities klanų nusimetė taikių padarų kaukes ir stojo į visišką kovą prieš Vizjerei. Tai įvyko khazra klanams pamačius, kaip skausmingai ir žiauriai Vizjerei pavertė jų gentainius į ožkas primenančius padarus.
Nors jie buvo primityvus pagal Vizjerei standartus, umbaru klanai išmintingai laikė savo galinguosius magus saugiai paslėptus. Tačiau tokia padėtis negalėjo išlikti amžinai.
Kai dešimtmečius trukę laukiniai karai pradėjo įtakoti umbaru kultūrą ir mentalitetą, klanai pradėjo ieškoti būdų triumfuoti prieš savo priešus. Pergalė prieš Vizjerei apakino juos ir jie pamiršo visą kitą.
Tikslios informacijos apie tai, kas vyko toliau yra nedaug, tačiau man pavyko išsiaiškinti, kad kažkuriuo momentu, per ateinančius du šimtus metų klanai nusprendė panaudoti Vizjerei jėga prieš juos pačius. Siekiant šio savo tikslo, klanai pradėjo grobti magus, kad šie veiktų už umbaru klanus. Galų gale, smurto būdu jiems pavyko priversti vieną į belaisvę paimtą magą padėti jiems ne tik perimti savo transformuotų klaniečių kontrolę, bet ir būti paverstiems į aviažmogius tam, kad galutinai išvarytų Vizjerei iš Teganze.
Jų strategija suveikė, bet tai jiems kainavo. Už savo prakeiktąją galią jie privalėjo tarnauti demonui Zagraal ( turėkite omeny, kad aš nebandau nei patvirtinti, nei atmesti “Burning Hell 4” teoriją, vartodamas terminą demonas; šis terminas čia naudojamas norint apibrėžti piktavalį, atstumiančios kilmės padarą 5). Jie tapo įniršio kupinais nusikaltėliais, siaubė kaimus ir karavanus, kad numalšintų kraujo troškulį ir suteiktų aukų savo demoniškos kilmės šeimininkui. Tuomet jie ir įgavo khazra vardą, kuris reiškia “demonas” ar “velnias” umbaru kalboje.
Po daugelio metų teroro, jų ankstesnieji broliai, umbaru iš žemesnės Teganze, išsiuntė savo šventuosius karius raganius išnaikinti “khazra grėsmę” regionui. Pripildyti nežemiškos galios, raganiai šienavo per khazra, kol galų gale susidūrė su pačiu Zagraal. Legenda tapusiame mūšyje narsūs didvyriai kovėsi iki galo, kol paskutinis likęs gyvas raganius pagaliau nudobė ir patį demoną.
Khazra ir toliau skelbė karą žmonijai, tačiau netekę savo demoniškų galių jie pasidarė silpni. Nepaisant prieš dvidešimt ar daugiau metų įvykusio nedidelio ir neaiškus atsigavimo, jų pyktis ir įniršis nuolatos blėso, kol jie pagaliau tapo tomis lėtomis ir nesusipratusiomis būtybėmis, kurias regime šiandien.
Priedas: Laukinės gamtos tyrinėtojai dažnai susiduria su khazra savo darbe. Aš buvau informuotas, kad khazra atgavo dalį savo jėgų ir gyvybingumo ir vėl nuožmiai puola žmones. Man rašant šį veikalą, tokia informacija dar nėra patvirtinta patikimų šaltinių.

1 Goatmen – aviažmogiai (vert. past.)
2 Panther – men – panteržmogiai (vert. past.)
3 Autoriaus pastaba.
4 Burning Hell – pragaras (vert. past.)
5 Autoriaus pastaba.

_______________________________________________________________________________________________
Apie autorių

Abd al-Hazir žinomas kaip džentelmenas, istorikas ir mokslininkas. Jis neseniai apsiemė negirdėta užduotimi ištirti, surasti ir kaupti informacija apie nepaprastas vietas iš mūsų pasaulio

informacija paimta iš http://eu.blizzard.com/diablo3/world/bestiary/khazra.xml
Kopijuoti diablo3.lt medžiagą be administracijos sutikimo griežtai draudžiama.