Raganius “Witch Doctor”

Iš Abd al-Hazir užrašų:

Daugelis tiki pasakom apie rūsčiuosius raganius iš umbaro rasės, tačiau aš mačiau vieną iš jų savo akimis kovojant. Ir net tada buvo sunku patikėti. Jis greitai užpuola savo aukas įbaugindamas jų mintis ir kūnus įvairiais eleksyrais ir milteliais, kurie pažadina ugnies, sprogimo ir nuodų dvasias. Negana to, raganius turi galimybę prikelti negyvuosius iš numirusių, kurie kovotų jo pusėje ir plėšytų į skutelius jo priešus.

Aš pamačiau tai nukelevęs giliai į tankias Torajan džiungles, kurios yra didžiajam rytiniam kontinente, pietinėje dalyje, plačioje erdvėje žinomoje kaip Teganze , tikėdamasis pamatyti gentis, kurios čia gyvena. Šita zona yra ekstremaliai apleista ir nelankytina pašaliečių. Man pasisekė susidraugauti su raganiumi, kuris mane supažindino su savo gentimi “the Tribe of Five Hills”

Apsiniaukusi Teganze umbaru kultūra yra žavinti ir pritrenkenti tiems kas atsiriboja nuo pažengusios civilizacijos. Pavyzdžiui, “the Tribe of Five Hills” dažnai įsivelia į genčių karus su “Clan of the Seven Stones” ir “the Tribe of the Clouded Valley”, tačiau jie kovoja ne dėl teritorijos, o dėl ritualinių priežasčių.

Aš girdėjau pasakojimus, kad šitie karai yra planuojami tam, kad papildyti savo žmonių atsargas aukojimo ritualams, kuriuos atlieka jų gentis, ir tada aš nedrąsiai bandžiau labiau pasidomėti šia tema, ir turiu pripažinti, kad jų juokas privertė mane susimąstyti del savo saugumo. Vis dėl to, nors ir sunkiai, bandžiau išgauti kuo daugiau informacijos šia sudėtinga tema apie tai kas pas juos yra suprantama kaip didvyriškumas ir garbė, ir išsiaiškinau, kad tik tie, kurie buvo nugalėti kovoje, yra verti buti paaukoti rituale. Tai privertė mane atsipalaiduoti.

Diablo3 Raganiaus (Witch Doctor) Skill’ai:

_______________________________________________________________________________________________

Žinomi Raganiaus skilai:

Mass Confusion – Raganius užburia priešus padarydamas samišį, ko pasekoje priešai pradeda atakuoti vienas kitą.
Soul Harvest – Raganius siurbia energiją iš priešų smogdamas banga aplink save.
Firebomb – Raganius išmeta degantį rutulį į taikinį, kuris sprogsta ir padaro žalą viskam kas buna aplinkui. Taip pat palieka mažus ugnies petsakus, tačiau nežinoma ar tai žaloja priešininkus.
Horrify – Raganius išburia bauginančią dvasią virš savo galvos, kuri išgąsdina aplinkinius ir priverčia juos begti į kitą pusę.
Locust Swarm – Raganius pasiunčia spiečių skerių, kurie atakuoja priešą. Gali užpulti keletą priešų iš karto (3 priešai užpulti vienu metu filmuke), taip pat mirus priešui skeriai peršoka ant kito artimiausio priešo.
_______________________________________________________________________________________________

Tęstadamas pokalbį su raganiumi, aš išsiaiškinau, kad šita gentis paskiria save savo tikejimu į “Mbwiru Eikura”, ką galima apytikriai išversti į “The Unformed Land” (tai netikslus vertimas, nes mūsų kultūros ir kalbos skirtumas yra per didelis). Pagal šį tikėjimą tikra ir šventa tikrovė yra priedanga už mūsų fiziškos tikrovės, kurią dažniausiai ir patiriame. Jų mirtinai svarbios visuomeninės ceremonijos yra apie aukojimą gyvenimo jėgai, kuri atiteka iš jų dievų, kurie apgyvendino “Unformed Land” į šitą mažesnę fizišką sferą.

Raganiai pritampa prie “Unformed Land” ir gali treniruoti savo protus, kad suvoktų šią tikrovę, per įvairius ritualus bei šaknų ir žolelių pagalba, kurias randa šituose džiunglėse. Būseną, kai jie bendrauja su kitu pasauliu, jie vadina “Ghost Trance”.

Nors pirmenybę teikia tikėjimui į gyvybės galią ir “Unformed Land”, antra šventa tiesa yra savęs paaukojimo filosofija ir neįsiasmeninimo. Jie sugeba paslėpti savo norus, kad padėtų savo genčiai. Ši įdėja yra tokia svetima mūsų kultūrai, kad aš ją norėjau dar labiau panagrinėti.

Gaila, bet gentyse buvo sąjūdis dėl kažkokio įvykio susijusio su karu, ir puolimo atmosfera užtikrino mano staigų pašalinimą iš genties prieš tai, kai galėjau paklausti konors daugiau.

_______________________________________________________________________________________________
Apie autorių

Abd al-Hazir žinomas kaip džentelmenas, istorikas ir mokslininkas. Jis neseniai apsiemė negirdėta užduotimi ištirti, surasti ir kaupti informacija apie nepaprastas vietas iš mūsų pasaulio

informacija paimta iš http://www.blizzard.com/diablo3/characters/witchdoctor.xml
Kopijuoti diablo3.lt medžiagą be administracijos sutikimo griežtai draudžiama.