Susidūrimas su besirausiančia mirtimi, 1 dalis – Dune Thresher

Iš Abd al-Hazir užrašų
Įrašas Nr. 004

Besirengiant pradėti rašyti savo mintis ant lapo popieriaus apie savo nuotykius viename tome, netikėtai kažkas prilietė mano petį. Naujienos apie pilietį nužudytą slapaus padaro už miesto ribų suteikė man galimybę pamatyti savo akimis vieną iš pavojingesnių monstrų esantį mūsų pasaulyje – “savage dune thresher”.

Daug ankčiau kai keičiau savo vietą iš ramių buveinių į Borderlandų dykumas, dune thresher buvo retai matomas miesto gyventojų. Karts nuo karto, bet tik dėl sužeidimų ar senatvės, vienas iš šių monstrų išdrįsdavo pasirodyti prie civilizacijos, kad pasimaitintu ant silpnų žmonių gyvulių. Kai tai nutikdavo, profesionalas Franklin Burroughs, žymus gidas ir medžiotojas, buvo iškviečiamas pribaigti pabaisą.

Mūsų laimei, Burroightas ir aš, abudu būdami žmonės kurie mėgsta nuotykius, spėjome susipažinti ankčiau. Beto, Aš su juo susisiekiau, kad galėčiau kartu vykdyti jam pavestą darbą – išvaduoti visus nuo besirausiančios pabaisos. Atrodė iš pradžių, kad jam nepatiko šita idėja, bet aš žinojau, kad jam patiko keliauti kartu su manimi.

Susitikau su juo prieblandoje prie smeletų akmenų kuriuos supo Tardein dykuma. Man pasirodžius, Burroughtas tupėjo prie juodojo akmens žiūrėdamas į kažką. Susidomėjas ir aš pažvelgiau į tai nuo ko jis negalėjo atitraukti akių, tačiau nieko nepamačiau. Jis iškėles ranką parodė man, kad eičiau atsargiau. Paklausus kodėl, jis atsakė ar aš norėčiau baigti savo dienas kaip tas vargšas žmogelis. Aš nusijuokiau, nes pagalvojau, kad tai dar vienas jo juokelis. Visi žinojome kad dune thresheriai atakuoja iš po žemės ir ant akmenų mes esame saugūs!

“Pasakyk tai jam“ pasakė jis.

Aš pažvelgiau dar kartą ir mano skrandis sustojo. Pamačiau akmenis atsiduodančius neviltimi į kuriuos buvo įsikibusi auka palikta ant kraujuoto paviršiaus, kur voliojosi nuplėšti odos gabaliukai nuo ranku ir pištu.

“Jie užšoks ant šitų akmenų ir nutems tave žemyn. Patyres medžiotojas išgyventu užpuolimą, bet kas nors kaip tu būtų pietūs jei slankiotu aplinkui ir taip triukšmautu.“ Jis pasijuokė iš savęs kai pasiekė pilnai pakrautą važimą.

Aš greitai (ir tyliai) pasitraukiau nuo krašto. Ir tada išgirdau kažką spiegiant. Burroughtas rado kažką didelio, lyg tai narvą, apdengta tamsia drobe. Nuo šito narvo skildo nemalonios išskyros. Iš kažkur kabėjo storos virvės. „Tai visai netoli“ pasakė jis. Kad įrodytų savo tiesą, jis papurtė narvą kurį laikė. Išgirdome žemą riksmą sklindantį iš ten, nuo kurio man pradėjo skaudėti galvą. Bet tai buvo niekis palyginus ką išgirdau vėliau – mirtiną smėlio šnarėsį, kuris signalizavo apie thresherio atvykimą.

„Šitas triukšmas siutino thresherį. Gerau nuviliokime juos ant žemės kol jie neužsiropšte čia.“ Su šias žodžiais, jis nuėmė užtiesalą nuo narvo. Šokas pamačius kas ten buvo užvaldė mane akimirksniu. Viskas pasidarė blanku, papilkėjo, mano kojos sulinko.

_______________________________________________________________________________________________
Apie autorių

Abd al-Hazir žinomas kaip džentelmenas, istorikas ir mokslininkas. Jis neseniai apsiemė negirdėta užduotimi ištirti, surasti ir kaupti informacija apie nepaprastas vietas iš mūsų pasaulio

informacija paimta iš http://www.blizzard.com/diablo3/world/bestiary/dunethresher.xml